İş Geliştirme

İş geliştirme danışmanlığı kendi işini kurmuş iş sahiplerinin ve yöneticilerin işlerini kolaylaştıracak, işletme karlılığını arttıracak ve kendilerinden sonra da devam edecek bir iş yapısı yaratmayı hedefler. Bir çok iş sahibi çok çalışır ancak ciro aynı oranda gelişmemektedir.Daima şu soru sorulur : “Bu kadar çalışmama rağmen işler büyümüyor, karlılık artmıyor.”

Sorulması gereken asıl soru şudur : “İşletme için doğru bir iş modelim var mı?Çok çalışıyorum ama doğru işler mi yapıyorum, yoksa boşa mı kürek çekiyorum?”

Nerede o güzel günler demek yerine gelecekteki güzel günleri nasıl inşa edeceğim demek daha doğru olacaktır. Küreselleşen dünyamızda işletmeler ve işleyişler de değişime uğramaktadır.Uluslararası büyük yapılar bile bugün değişim geçirebilmektedir. İş geliştirme danışmanlığının ilk ayağı “İş Modeli” oluşturmaktır.Ya da mevcut iş modelini detaylı analiz ederek düzenlemeler yapmak gerekir.

Doğru, sağlıklı ve güçlü bir iş modeli ile işletme:

Nerede olduğunu ve gelecekte nerede olacağını belirler,İşin büyümesini sağlar, Karlılığın artmasını sağlar, Vizyon ve hedefler belirlenir, Kurumsallaşma sürecini başlatır. Çalışanların verimi artar.